Różnice między gazem ziemnym a skroplonym (zbiornik)

Z paliwa jakim jest gaz możemy korzystać na dwa sposoby.
Najczęstszym wyborem jest przyłączenie instalacji do sieci miejskiej gazowej.
Klient otrzymuje cykliczne warunki od swojego dystrybutora. Praca wykonawcy polega na doprowadzeniu przyłącza z sieci miejskiej do budynku a także zamontowaniu kotła gazowego, którego funkcją będzie ogrzewanie pomieszczeń, produkcja wody ciepłej i zabezpieczenie kuchenki gazowej.

Zalety gazu ziemnego:
-dostępność. Na rynku istnieje coraz szerszy wybór dystrybutorów gazu ziemnego.
-niższy koszt inwestycji.
Instalacja gazowa dla poboru gazu ziemnego jest mniej kosztowna niż instalacja dla gazu płynnego.
-cykliczność rachunków. Klient nie jest zobowiązany do samodzielnego zakupy paliwa. Jest zabezpieczany w gaz ziemny przez dystrybucję sieciową.

Gaz skroplony jest gazem magazynowanym w zbiorniku.
Klient nie przynależy do sieci gazowej, jest samodzielnym użytkownikiem gazu.
Praca wykonawcy polega na montażu zbiornika gazowego naziemnego lub podziemnego, doprowadzeniu przyłącza do budynku a także montażu kotła gazowego.
Klient tankuje swój zbiornik wedle potrzeb, u wybranego dystrybutora. Nie jest zobowiązany do pobierania paliwa z jednego źródła.

Zalety gazu płynnego:

-wiele możliwości zastosowań. Gaz skroplony sprawdzi się w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci gazowej miejskiej. Może być wykorzystywany w domach jednorodzinnych, przemyśle a także rolnictwie.
-dostępność . Na rynku występuje wielu dystrybutorów, więc nie ma konieczności zakupu paliwa z jednego źródła.
-wiarygodny wpływ na swoje rachunki. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów comiesięcznego dostarczania paliwa, jak w przypadku umowy z siecią gazową. Może stale kontrolować ilość paliwa w zbiorniku.