Zakład usług ogólnobudowlanych » Usługi » Instalacje centralnego ogrzewania
Nasza oferta

Dane kontaktowe
WODGAZ - INSTAL
Zakład usług ogólnobudowlanych
ul. Wola Kiełpińska 32
05-140 Serock

Mapka dojazdowa
Zobacz w powiększeniu

(Kliknij na mapkę, aby zobaczyć powiększenie)

Dodatkowe opcje
  • Poleć ofertę firmy znajomemu
Instalacje centralnego ogrzewania
Istnieje wiele metod dostarczania ciepła do pomieszczenia. Zastosowanie konkretnego rozwiązania grzewczego warunkują m. in. rodzaj pomieszczenia, czas przebywania w nim ludzi oraz możliwości techniczne, czyli dostępne źródła energii.

Wykorzystanie Instalacji Centralnego Ogrzewania umożliwia dostarczanie ciepła do elementów grzejnych, zlokalizowanych w docelowych pomieszczeniach za pomocą gorącej wody. Dystrybucja ciepła odbywa się poprzez spalanie przetworzonego paliwa (np drewno, węgiel, brykiet) w kotle centralnego ogrzewania, który zlokalizowany jest w specjalnym pomieszczeniu, czyli tzw. kotłowni. Do rozprowadzania ciepła bezpośrednio do grzejników wykorzystuje się wodę, parę wodną lub powietrze.

W instalacjach obejmujących jeden budynek, woda może krążyć w wyniku zmian gęstości przy zmianach temperatury (tzw. CO grawitacyjne) lub jej przepływ jest wymuszany pompą. W większych instalacjach stosuje się wyłącznie systemy z wymuszonym obiegiem. Z uwagi na to, iż ogrzewanie grawitacyjne wymaga zastosowania rur o większej średnicy i większej powierzchni grzejników (znacznie mniejszy przepływ czynnika grzewczego przez grzejniki), obecnie prawie w ogóle nie jest stosowane. Także w małych budynkach (np. domach jednorodzinnych) stosuje się obieg wymuszony.

Firma WODGAZ INSTAL wykonuje instalacje CO w budynkach jednorodzinnych, firmach i halach przemysłowych. Instalacje wykonujemy w materiałach: miedź, plastyk i stal. Prowadzimy również sprzedaż artykułów instalacyjnych czołowych producentów światowych.

Jesteśmy w stanie zrealizować każde zamówienie w sposób kompleksowy, począwszy od sporządzenia projektu, poprzez zakup poszczególnych podzespołów, aż do ostatecznego wykonania docelowej instalacji.

Galeria zdjęć