Zakład usług ogólnobudowlanych » Sprzedaż » Sprzedaż węgla » Sprzedaż węgla - Ekogroszek
Nasza oferta

Dane kontaktowe
WODGAZ - INSTAL
Zakład usług ogólnobudowlanych
ul. Wola Kiełpińska 32
05-140 Serock

Mapka dojazdowa
Zobacz w powiększeniu

(Kliknij na mapkę, aby zobaczyć powiększenie)

Dodatkowe opcje
  • Poleć ofertę firmy znajomemu
Sprzedaż węgla - Ekogroszek
Ekogroszek to potoczna nazwa określająca paliwo stałe dobrej jakości, powstające jako pochodna węgla kamiennego, który przeznaczony jest do produkcji energii cieplnej w nowoczesnych kotłach, wyposażonych w palniki retortowe. Ekogroszek wytwarzany jest z wysokokalorycznego (≥24 MJ/kg) węgla o niskiej zawartości siarki (≤1%), małej zawartości wody i substancji niepalnych (≤12%). Na skutek tego, podczas spalania wytwarzane są również niewielkie ilości tlenków siarki, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Dzięki użyciu pieców retortowych, mała jest również ilość powstającego tlenku węgla. Rozmiary ziaren Ekogroszku w zakresie od 5 do 25 mm pozwalają na stosowanie w jego przypadku automatycznych dozowników węgla.

Opał typu Ekogroszek o niskiej zawartości siarki oraz wartości opałowej 26 MJ/kg to idealne połączenie jakości i ceny. Należy on do nieszlakujących się opałów, ponieważ zawartość miału węglowego gwarantuje powolne spalanie wkładu w piecu. Odpowiednia zawartość części lotnych w groszkomiale sprawia, że łatwo się odpala, a zawarty groszek w miale wpływa korzystnie na jakość palenia i minimalizuje możliwość uszkodzenia pieca. Stabilne spalanie powoduje, że nie tworzą się tzw. bochny.

Wyniki badań laboratoryjnych próbek, oferowanego przez nas materiału opałowego w postaci Ekogroszku, pozwoliły uzyskać następujące parametry:
  • Wilgotność min. 10%
  • Zawartość popiołu maks. 8%
  • Zawartość siarki maks. 0,4%
  • Właściwości lotne min. 35% (typowo 40%)
  • Kaloryczność min. 6000 kcal/kg
  • Wartość opałowa 26MJ/kg
Certyfikację "Ekogroszku" pod kątem zgodności z kryteriami niskoemisyjnymi prowadzi Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.

Sprzedaż opału: Ekogroszek Sprzedaż opału: Ekogroszek
W ramach oferowanych usług transportowych, możemy zapewnić Państwu również dowóz materiału opałowego do wskazanej lokalizacji. Zapraszamy serdecznie do telefonicznej konsultacji, w celu określenia precyzyjnego kosztu transportu.

Sprzedaż opału: Ekogroszek