Zakład usług ogólnobudowlanych » Sprzedaż » Sprzedaż węgla » Sprzedaż węgla - Kostka
Nasza oferta

Dane kontaktowe
WODGAZ - INSTAL
Zakład usług ogólnobudowlanych
ul. Wola Kiełpińska 32
05-140 Serock

Mapka dojazdowa
Zobacz w powiększeniu

(Kliknij na mapkę, aby zobaczyć powiększenie)

Dodatkowe opcje
  • Poleć ofertę firmy znajomemu
Sprzedaż węgla - Kostka
Jeszcze do niedawna węgiel kamienny uważany był za paliwo najbardziej nieekologiczne i zatruwające środowisko naturalne. Jednakże coraz ostrzejsze normy emisji zanieczyszczeń do atmosfery wymusiły na producentach tego paliwa stosowanie czystych technologii węglowych. Węgiel wydobywany w kopalniach jest przetwarzany w zakładach przeróbczych oraz wzbogacany przy użyciu nowych metod, które gwarantują uzyskanie pożądanych parametrów jakościowych. Proces ten jest monitorowany, co pozwala na ciągłą kontrolę jakości produktu.

Węgiel kamienny w sorcie Kostka o wymiarach ziaren od 60 mm do 200 mmm posiada wysoką kaloryczność, która kształtuje się na poziomie blisko 30MJ/kg. Kostka to najlepszej jakości węgiel kamienny z grupy antracytów. Na swojej powierzchni posiada widoczne złote przebarwienia. Węgiel kamienny typu Kostka najlepiej sprawdza się w piecach bez podajnika. Bardzo wolno się spala się i daje przy tym dużo kalorii.

Sprzedawana przez nas Kostka opałowa pochodzi z polskich kopalń. Węgiel w sorcie Kostka w Polsce jest powszechnie używany od ponad 150 lat. Ponieważ standardy ekologiczne są coraz bardziej rygorystyczne zarówno w Europie jak i innych rozwiniętych krajach, dlatego warto palić węglem o dużej wartości opalowej, gdyż posiada on mało zanieczyszczeń oraz dużą zawartość substancji lotnych. Polska kostka jest wydajnym paliwem i jednocześnie przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Wyniki badań laboratoryjnych próbek, oferowanego przez nas materiału opałowego w postaci Kostki, pozwoliły uzyskać następujące parametry:
  • Wilgotność min. 10%
  • Zawartość popiołu maks. 8%
  • Zawartość siarki maks. 0,4%
  • Właściwości lotne min. 35% (typowo 40%)
  • Kaloryczność min. 6000 kcal/kg
  • Wartość opałowa 26MJ/kg
Sprzedaż opału: kostka
W ramach oferowanych usług transportowych, możemy zapewnić Państwu również dowóz materiału opałowego do wskazanej lokalizacji. Zapraszamy serdecznie do telefonicznej konsultacji, w celu określenia precyzyjnego kosztu transportu.

Sprzedaż opału: kostka