Zakład usług ogólnobudowlanych » Sprzedaż » Sprzedaż drewna » Sprzedaż drewna - Brzoza
Nasza oferta

Dane kontaktowe
WODGAZ - INSTAL
Zakład usług ogólnobudowlanych
ul. Wola Kiełpińska 32
05-140 Serock

Mapka dojazdowa
Zobacz w powiększeniu

(Kliknij na mapkę, aby zobaczyć powiększenie)

Dodatkowe opcje
  • Poleć ofertę firmy znajomemu
Sprzedaż drewna - Brzoza
Drewno brzozowe bardzo często jest wykorzystywane do palenia w kominkach, nie tylko poprzez swoją stosunkowo wysoką wartość opałową, ale również ze względu na walory estetyczne (nie powoduje iskrzenia). Pali się płomieniem o lekko niebieskawym odcieniu i ma miły, charakterystyczny zapach. Dodatkowo kora brzozowa świetnie nadaje się na podpałkę. Brzoza jest gatunkiem drewna liściastego, które świetnie nadaje się do palenia, zawiera małą ilość substancji smolistych oraz jest drewnem wysoce kalorycznym.

Pod względem objętości Brzoza ma ok. 85% wartości opałowej drewna bukowego. Pod względem masy ok. 105%. Przewidywany czas jego suszenia to ok. 1,5 roku, a szacunkowa wartość opałowa wynosi: 1900 kwh/mp i 4,3 kwh/kg.

Oferowane przez nas drewno jest cięte standardowo na długości ok. 35 - 40 cm i połupane w szczapy. Jesteśmy również w stanie przygotować inne wymiary, bez dodatkowych kosztów. Szczapy poniżej 25 cm długości liczymy w metrach nasypowych.

W ramach oferowanych usług transportowych, możemy zapewnić Państwu również dowóz drewna do wskazanej lokalizacji. Zapraszamy serdecznie do telefonicznej konsultacji, w celu określenia precyzyjnego kosztu transportu.

Sprzedaż opału - drewno - Brzoza