Zakład usług ogólnobudowlanych » Sprzedaż » Sprzedaż drewna » Sprzedaż drewna - Dąb
Nasza oferta

Dane kontaktowe
WODGAZ - INSTAL
Zakład usług ogólnobudowlanych
ul. Wola Kiełpińska 32
05-140 Serock

Mapka dojazdowa
Zobacz w powiększeniu

(Kliknij na mapkę, aby zobaczyć powiększenie)

Dodatkowe opcje
  • Poleć ofertę firmy znajomemu
Sprzedaż drewna - Dąb
Drewno dębowe cechuje przede wszystkim wysoka kaloryczności, przez co uznawane jest za bardzo dobre drewno opałowe. Ze względu na wysoką zawartość taniny drewno dębowe, w odróżnieniu na przykład od drewna bukowego potrzebuje więcej czasu, aby uzyskać odpowiednią wilgotność do spalania. Spalanie taniny wymaga z kolei wysokich temperatur, co jest możliwe do uzyskania dopiero wtedy, gdy drewno dębowe jest odpowiednio wysuszone.

W procesie osuszania Dąb wymaga większej ilości tlenu niż na przykład drewno bukowe. Przewidywany czas suszenia drewna dębowego wynosi od 2,5 do 3 lat, a jego szacunkowa wartość opałowa to: 2100 kwh/mp; 4,2 kwh/kg.

Ponadto drewno dębowe charakteryzuje się bardzo dużą twardością, przez co wymaga dobrej umiejętności palenia. Spośród wszystkich oferowanych przez nas gatunków drewna, dąb uchodzi za najbardziej smoliste.

Oferowane przez nas drewno jest cięte standardowo na długości ok. 35 - 40 cm i połupane w szczapy. Jesteśmy również w stanie przygotować inne wymiary, bez dodatkowych kosztów. Szczapy poniżej 25 cm długości liczymy w metrach nasypowych.

W ramach oferowanych usług transportowych, możemy zapewnić Państwu również dowóz drewna do wskazanej lokalizacji. Zapraszamy serdecznie do telefonicznej konsultacji, w celu określenia precyzyjnego kosztu transportu.

Sprzedaż opału - drewno - Dąb Sprzedaż opału - drewno - Dąb Sprzedaż opału - drewno - Dąb